22 вересня 2015 | Анонси
Інформаційний День відбудеться 5 жовтня 2015 року, в приміщенні Міністерства Освіти та Науки України (МОНУ ) (бульвар Шевченка, 16, Київ), за підтримки МОНУ та проекту INCONET EaP (РП7): «Мережа науково-дослідної міжнародної співпраці для країн східного партнерства».
22 вересня 2015, 16:45 | Новини
Використання біомаси як джерела енергії може знизити енергетичну залежність країн ЄС і скоротити викиди парникових газів. Тим не менш, завдання полягає в тому, щоб довести, що виробництво енергії з біомаси є технічно життєздатним, екологічно стійким і економічно конкурентоспроможним за комерційними масштабами. Фінансовані ЄС вчені, які працюють над проектом BIOBOOST розробляють методи перетворення, щоб отримати біо нафту, вугілля чи суспензії із біомаси
22 вересня 2015, 15:54 | Новини
Компанією Lafarg Tarmac винайдено дорожнє покриття, яке пропускає через себе воду.
Це покриття назвали бетон Topmix Permeable, він здатний пропускати крізь себе до 4000 літрів води за хвилину, практично не залишаючи калюж
03 липня 2015 | Анонси
Як і в попередні роки, хоча відзначені як "конфіденційні", Робочі Програми конкурсів Горизонт 2020 були доступні для численних організацій і частково були доступні в Інтернеті.
Для того щоб мати трохи більше часу для розробки проектної ідеї, пошуку партнерів та написання проекту в рамках конкурсів програми на 2016 та 2017 роки Ви можете ознайомитися з наступними “Drafts” Робочих програм 2016/17 (офіційне відкриття нових конкурсів за всіма тематичними напрямами планується на вересень місяць 2015)
28 квітня 2015, 12:34 | Новини
Дослідники Північно-Західного університету розробили перший рідинний нанолазер.
Пристрій налаштовується в режимі реального часу, тобто вчені можуть швидко і просто виробляти різні кольори променя.
Така лазерна технологія, на думку винахідників, вельми корисна в практичних додатках, у тому числі в «лабораторії на чіпі» для медичної діагностики.
Щоб зрозуміти цю концепцію, уявіть собі лазерну указку, колір якого може бути змінений тільки шляхом зміни рідина всередині нього. На додаток до зміни кольору в реальному часі, рідинний нанолазер має додаткові переваги в порівнянні з іншими нанолазерами: простий та недорогий у виробництві і працює при кімнатній температурі.
Наноскопічні лазери, вперше продемонстровані в 2009 році, зустрічаються сьогодні тільки в науково-дослідних лабораторіях.
27 квітня 2015 | Події
Зазначимо, що приїзду литовських колег до Львівського національного університету імені Івана Франка передував візит декана юридичного факультету, професора Андрія Бойка до Вільнюського університету в грудні минулого року. За словами Андрія Михайловича, українська й литовська сторони, які досі мали лише поодинокі випадки кооперації науковців на персональному рівні, дійшли згоди щодо налагодження інституційної співпраці.
Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник привітав представників юридичного факультету Вільнюського університету, зазначивши: «У нас уже є співпраця на освітньому й науковому рівнях із Литвою. Та зі свого боку, ми будемо вдячні за всі Ваші ініціативи, спрямовані на зміцнення наших міжнародних відносин. Ми знаємо, що Ваш університет є найдавнішим і найбільшим вищим навчальним закладом Литви та водночас найпотужнішим науковим центром. Переконаний, що Ваш позитивний приклад стане взірцем і для нас».
27 квітня 2015, 12:17 | Новини
Вінницька міська рада та Міжнародний благодійним фонд "Сід Форум Україна" за підтримки МЗС Королівства Норвегія підписали угоду про створення Центру підтримки інновацій та підприємництва "iHUB - Вінниця". Бізнес-інкубатор для представників IT-сфери допомагатиме вінницьким стартаперам розвивати свої проекти.
«Це нова, інноваційна справа у Вінниці, де ми зможемо залучити активних молодих людей, дизайнерів, ІТ-шників, щоб вони реалізовували свої якійсь ідеї і просувати їх в майбутньому", повідомив в.о. міського голови Сергій Моргунов.
Бізнес-інкубатор на 45 робочих міць, створення якого фінансують норвежці, допомагатиме майбутнім підприємцям започаткувати та просувати власну справу в ІТ-галузі, шукати партнерів за кордоном та у перспективі забезпечити роботою сотні людей. Розрахований проект на 10 років.