Сьогодні: 17 серпня 2019 RU UA EN
Free hacker tools
Про мережу Контакти

Вчені розробляють перший рідкий нанолазер

28 квітня 2015, 12:34

   Дослідники Північно-Західного університету розробили перший рідинний нанолазер.
   Пристрій налаштовується в режимі реального часу, тобто вчені можуть швидко і просто виробляти різні кольори променя.
Така лазерна технологія, на думку винахідників, вельми корисна в практичних додатках, у тому числі в «лабораторії на чіпі» для медичної діагностики.
   Щоб зрозуміти цю концепцію, уявіть собі лазерну указку, колір якого може бути змінений тільки шляхом зміни рідина всередині нього. На додаток до зміни кольору в реальному часі, рідинний нанолазер має додаткові переваги в порівнянні з іншими нанолазерами: простий та недорогий у виробництві і працює при кімнатній температурі.
   Наноскопічні лазери, вперше продемонстровані в 2009 році, зустрічаються сьогодні тільки в науково-дослідних лабораторіях.
Однак вони представляють великий інтерес для технологій і військових агрегатів.
   Провідний дослідник Teri W. Odom каже: «Наше дослідження дозволяє нам думати про нові лазерні конструкції і можливості, які вони пропонують».
   Odom каже, що рідинний нанолазер в даному дослідженні, не лазерна указка, а лазерний пристрій на чіпі. Колір лазера може бути змінений в режимі реального часу, коли рідкий барвник в мікрорідинних каналах вище порожнини лазера змінюється.
Порожнина лазера складається з масиву  наночастинок золота, де світло, зосереджується навколо кожної наночастинки, а потім посилюється.
   Основні переваги дуже малих лазерів:
• Вони можуть бути використані для оптоелектронних інтегральних схем;
• Вони можуть бути використані в оптичного запису інформації та літографії;
  Вони можуть надійно працювати на одній довжині хвилі і здатні працювати набагато швидше, ніж звичайні лазери, оскільки зроблені з металу.
   Дослідницька група Odom знайшла спосіб інтеграції рідких матеріалів посилення з масивом золотих наночасток для досягнення наноплазмонной генерації, яка може бути налаштована динамічно, оборотно і в режимі реального часу. Молекули органічного барвника легко розчиняються в розчинниках з різними показниками заломлення.
   Таким чином, діелектрична середовище навколо масивів наночастинок може бути налаштоване. Ці нанорозмірні лазери з фіксованою структурою nanocavity можуть  проявляти різні довжини хвиль генерації, які можуть бути налаштовані по 50 нм, від 860 до 910 нанометрів, зміною барвника.

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017

porn freehdpornz.com adult pics