У ЗНУ обговорили проблеми та перспективи трансферу технологій
Нещодавно у Запорізькому національному університеті пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Трансфер технологій: реалії та перспективи». Під час проведення наукового заходу учасники розглянули низку питань, які стосуються законодавства в галузі трансферу технологій, інструментів комерціалізації наукових розробок, молодіжного інноваційного підприємництва, а також ухвалили рішення про створення регіональної промислової технологічної платформи на базі Запорізького національного університету.
Відкрив міжнародну конференцію проректор з наукової роботи Запорізького національного університету, професор Геннадій Васильчук. Він презентував почесним гостям та учасникам заходу створений у грудні 2013 року Центр трансферу технологій ЗНУ. Геннадій Миколайович акцентував увагу присутніх на основних завданнях цього підрозділу, а саме: на впровадженні сучасних комерційно-перспективних наукових, науково-технічних та науково-практичних розробок ЗНУ у виробництво й у соціальну галузь на основі ефективного використання наукового потенціалу й отримання прибутку від комерціалізації цих розробок. «Так склалося, що довгі роки наші науковці плідно та ефективно працювали, але, на жаль, не комерціалізували свої розробки. Тепер цю прогалину й має заповнити Центр трансферу технологій Запорізького національного», – резюмував проректор.
Продовжилася робота Міжнародної конференції обговоренням дії інструментів комерціалізації результатів науково-технічних розробок. Про це розповіла менеджер національної мережі трансферу технологій NTTN (м. Київ) Тетяна Покшевницька. Вона підкреслила, що координує її роботу Міністерство освіти і науки України, а більше 60 учасників задіяні в мережі.
Керівник Центру трансферу технологій ЗНУ, професор Наталія Гуржій під час конференції виступила з доповіддю про технологічні платформи як ефективний інструмент інноваційних програм. У цьому ж контексті науковець озвучила пропозицію створити на базі нашого вишу регіональну промислову технологічну платформу, сформувати склад її учасників і робочу групу, налагодити партнерські відносини з представниками ділових кіл Запоріжжя та інших міст України, зарубіжних компаній, органів державної влади національного та регіонального рівнів, навчальних закладів, науковцями – з метою пошуків та організації нових форм взаємодії в рамках зазначеної платформи.
Робота вчених і практиків продовжилася в чотирьох секціях. Науковці у своїх доповідях розглянули такі теми: політика, законодавство, методологія й освіта в галузі трансферу технологій і захисту прав інтелектуальної власності, міжнародні інструменти трансферу технологій (мережі трансферу технологій, соціальні мережі, технологічні платформи, аукціони, програми ЄС, молодіжне інноваційне підприємництво, комерціалізація інновацій, системний аналіз і прийняття інноваційних рішень).
Присутні на заході дискутували з багатьох актуальних проблем та нюансів розвитку галузі трансферу технологій: щодо венчурних інвестиційних фондів, технопарків, ролі транснаціональних корпорацій, охорони та захисту інтелектуальної власності, комерціалізації розробок у галузі штучного інтелекту, перспектив створення молодіжних інноваційних бізнес-інкубаторів, маркетингових інноваційних рішень, а саме – нейромаркетингу. Чимало доповідей присвятили й вивченню аналогічного досвіду таких країн, як Білорусь, США та інших.
За підсумками роботи Міжнародної конференції ухвалили чимало важливих рішень, більшість із яких стосувалася створення регіональної технологічної платформи в рамках державно-приватного партнерства. Наразі одним із нагальних завдань, що стоїть перед фундаторами, залишається доведення до відповідних інстанцій, органів влади, наукової громадськості важливих ініціатив науковців Запорізького національного університету. Із діяльністю Центру трансферу технологій Запорізького національного університету можна ознайомитись за адресою: http://web.znu.edu.ua/ctt
За інформацією прес-центру ЗНУ