Today: 21 January 2025 RU UA EN
About Contacts

Евгений Сулима: «Научные разработки, научные статьи и научные парки - компоненты современного высшего образования»

04 October 2013, 09:37

Сьогодні у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки за участю Першого заступника Міністра освіти і науки України Євгена Суліми розпочала роботу Міжнародна наукова конференція «Науковий парк та інноваційна інфраструктура університету як основа розвитку освіти та науки».

У конференції беруть участь 63 делегації українських вищих навчальних закладів, керівники органів державної та місцевої влади, підприємств різних галузей економіки, представники бізнес-структур і партнери Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки з Італійської Республіки, Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччина, Великої Британії.

Перший заступник Міністра освіти і науки Євген Суліма зачитав вітання Міністра Дмитра Табачника: «Шановні учасники конференції вітаю з відкриттям наукової конференції! На сьогодні основним елементом інноваційної інфраструктури, що забезпечує виробниче впровадження наукомістких розробок, високих технологій вищих навчальних закладів та створення конкурентоспроможної продукції є наукові парки. У цій залі знаходиться передова частина освітянської галузі, спільна мета яких – забезпечення ефективного розвитку освіти і науки. Зробити це неможливо без поєднання зусиль держави, науки та бізнесу, без залучення міжнародного досвіду. Тож конструктивний діалог та обмін досягненнями є вкрай важливими кроками на шляху розвитку наукових парків та інноваційної інфраструктури університетів України».

Від себе Євген Суліма додав: «Я хотів би передусім подякувати за організацію конференції господарям – Східноєвропейському національному університету імені Лесі Українки, місту Луцьку, прекрасній Волинській землі, яка сьогодні нас зустрічає і сонцем, і гарним настроєм, і людьми, які готувалися до цієї роботи. Бажаю майбутніх творчих наукових та освітянських успіхів».

До вітань долучилися голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук, Луцький міський голова Микола Романюк, народний депутат України Юрій Савчук, директор факультету менеджменту та економіки підприємництва Університету міста Павіа (Італія) П’єро Мелла.

Розпочалося пленарне засідання з виступу ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі українки Ігоря Коцана на тему «Інфраструктура СНУ імені Лесі Українки. Як можуть університети заробляти гроші». Ігор Коцан презентував гостям університет й окреслив завдання й перспективи:

– організація наукових центрів (біотехнологій; здоров’я нації);

– відкриття наукових лабораторій;

– створення наукового парку, зокрема зведення студентського містечка з навчальними корпусами, науковими лабораторія і центрами, спортивними і культурно-дозвіллєвими комплексами, гуртожитками та багатоквартирним будинком для викладачів на 8,1 га землі в центрі міста;

– створення ботанічного саду з фармацевтичним нахилом, тобто на волинській землі вирощуватимуть лікарські рослини, які в європі будуть використовувати в фармацевтичній промисловості;

– активна міжнародна діяльність.

Про законодавчі аспекти покращення освіти й науки в Україні поінформував Перший заступник Міністра Євген Суліма.

«Ця конференція – прямий посил до співпраці з законодавцями, обласною та міської владами, бізнесовими структура та меценатами. Необхідно виходити за межі університету, – і тільки тоді будуть амбітні цілі й амбітні кроки. На цій конференції варто обговорити можливості консолідації зусиль вищих навчальних закладів (не кожного окремо, а напрацюймо те, що об’єднає нас, і те, що треба вирішити для всіх, хто вирішив займатися науковим парком), державних органів та підприємницьких структур на плекання в сучасному університеті середовища, сприятливого для інновацій та підприємництва, природнім результатом якого стає формування трикутника знань “освіта – дослідження – інновація”», – зазначив Євген Суліма.

«Вивчення англійської мови, наукові статті в закордонних фахових виданнях, наукові розробки, наукові парки – компоненти сучасної вищої освіти», – наголосив Перший заступник Міністра.

У свою чергу, директор Британської ради в Україні Мартін Дауел розповів про пріоритети Британської ради у сфері вищої освіти: сприяти розвитку зв’язків українських і британських університетів; покращити рівень знання англійської мови у ВНЗ, адже це мова інтернаціонального спілкування, робоча мова в освітніх, наукових, бізнесових інституціях Європи.

Окрім того, Євген Суліма поспілкувався з представниками засобів масової інформації.

Далі конференція працюватиме за такими напрямами:

1. Державна політика у сфері розвитку інноваційної інфраструктури

2. Державно-правове регулювання функціонування вітчизняних наукових парків

3. Інституційне та фінансово-економічне забезпечення діяльності наукових парків

4. Комерційний трансфер технологій і технологічне підприємництво в Україні

5. Державно-правове партнерство в системі механізмів інвестиційної діяльності

6. Університетські центри трансферу технологій: український і зарубіжний досвід

7. Транскордонне співробітництво Волині: інноваційний аспект

8. Міжнародні програми і гранти як джерела фінансування освітньої інноваційної діяльності

Copyright (c) ES Ukrtechinform 2017


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0