Today: 25 November 2024 RU UA EN
About Contacts

Володимир Семиноженко: Тринадцять високотехнологічних проектів сприятимуть структурній модернізації економіки.

10 June 2013, 11:26

     Держінформнауки визначено головним виконавцем 13 проектів в рамках Державної програми активізації економічного розвитку. Всі вони спрямовані на створення та розвиток високотехнологічного виробництва в Україні та заміщення імпорту, - про це повідомив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко на засіданні Кабінету Міністрів України. Він відзначив, що сім проектів спрямовані на організацію виробництва сучасного високотехнологічного медичного обладнання, медичних препаратів, лікарських засобів та лікарських речовин. Зокрема, в Україні буде налагоджено серійне виробництво гамма камер до 20 одиниць щорічно. Також у нас вироблятимуться радіонукліди, які використовуються при діагностиці і терапії онкологічних захворювань щитоподібної залози. Це зробить таку діагностику більш доступною для пацієнтів, адже наразі аналогічні препарати імпортуються з Польщі, Республіки Узбекистан, Росії та Чехії.
     Інститутом кібернетики НАН України було розроблено технологію кардіомагнітної діагностики уражень серця та організовано виготовлення кардіомагнітних сканерів на її основі. Вітчизняні та іноземні аналоги таких сканерів в Україні відсутні.
     Інші проекти передбачають створення нового виробництва сучасних вітчизняних генеричних лікарських засобів, що відповідають європейським нормам GMP, а також діагностичних тест-систем.
     Крім того, розповів голова Держінформнауки, в Україні впроваджуватимуться комплексні системи освітлювання на основі світлодіодів. Реалізація проекту дозволить збільшити частку вітчизняної світлодіодної освітлювальної техніки вітчизняного виробництва до 40% вже у 2016 році. Витрати на освітлення зменшаться на 210 млн. грн.
     Проект у сфері ЖКГ передбачає модернізацію котелень системи теплокомуненерго шляхом встановлення високоефективних газових водогрійних котлів. Внаслідок цього переоснащення споживання природного газу зменшиться у 2,5 рази.
     Для вагового контролю за транспортом на автомобільних дорогах встановлюватимуться автоматичні ваги. Перший експериментальний ваговий комплекс був встановлений на трасі Київ-Чоп у травні цього року. У перспективі планується обладнати 12 таких комплексів, що дозволить заощаджувати кошти державного бюджету, які спрямовуються на ремонт доріг загального користування.
      Ще один проект передбачає серійне виробництво вітчизняної техніки для рятування людей з висотних будівель та виконання робіт на висоті 30 – 60 метрів. В рамках цього проекту вперше в Україні випущено дослідну партію 30-метрових телескопічних автопідіймачів, а також освоєно випуск пожежного автомобіля на вітчизняному шасі ЗАЗ.
      Як зазначив Володимир Семиноженко, виконання проектів дозволить забезпечити випуск та реалізацію вітчизняної конкурентної імпортозаміщуючої продукції в обсязі до 2,4 млрд. грн. та зменшити витрати державного бюджету на суму майже 4,2 млрд. грн. При цьому до державного бюджету та державних цільових фондів надійде додатково 730 млн. грн. та буде створено 1,5 тис. нових робочих місць для висококваліфікованих кадрів.

Copyright (c) ES Ukrtechinform 2017