Today: 28 April 2024 RU UA EN
About Contacts

Ученые разработали новую технологию в 20 раз ефективниша предыдущих

08 November 2013, 14:58

В Мічиганському університеті (США) було створенно процес виробництва біопалива, який дозволяв бы отримати в двадцять разів більше енергії, ніж будь-який сучасний метод.Опис ціеї технології, основаної на використанні мікробів для видобутку біопалива і водню при переробці сільськогосподарських відходів, опубліковано в журналі Environmental Science and Technology, і стаття ця знаходиться у відкритому доступі.

Мікробіолог Gemma Reguera створила «Мікробні електролізні комірки» (МЕК) – біоелектрохімічну систему, що використовує бактерії для розкладання і ферментативної переробки сільськогосподарських відходів в етанол.Інноваційність платформи полягае в тому, що вона взаемопрацює з другою бактерією, яка при внесенні в реакційне середовище видаляє всі побічні продукти ферментування (все, що не є етанолом), генеруючи при цьому електрику.

Подібні мікробні паливні комірки вже вивчалися раніше, але максимально досягнутий вихід енергії фіксувався на рівні 3,5%, що не сприяло їх масового використання. А ось Мічиганським вченим вдалося розробити на порядок більш високих показників: вихід енергії досяг 35-40%, тільки за рахунок власне ферментативного процесу. Секрет успіху – в синергетиці. Ферментуюча бактерія була підібрана таким чином, щоб вона могла не тільки ефективно переробляти сільгоспвідходи в етанол, а й продукувати такі неспиртні продукти, які потім могли б з легкістю метаболізуватися електропродуктуючаю бактерією. Видалення накопичуваних продуктів первинної ферментації під дією другої бактерії стало відмінним стимулом для кращого росту і «поліпшення» апетиту самої ферментуючої бактерії, активність якої не знижувалася з плином часу.

Але повернемося до «другої бактерії». Geobacter sulfurreducens у відповідних умовах здатна генерувати електрику в процесі своєї життєдіяльності. Саму електрику, однак, збирати з бактерій в плани вчених не входило. Вирішити це завдання було б непросто і навряд чи економічно вигідно. Зате автори запропонували інше геніально просте рішення – використовувати дармову електрику для виробництва водню всередині МЕК і тим самим ще більше збільшити енерговироблення всього процесу.

Copyright (c) ES Ukrtechinform 2017