In Bashkortostan joined the II Forum of Young Scientists of PFD
З вітальними словами до учасників засідання звернулися глава представництва Німецького науково-дослідного спільноти в Росії / СНД, заступник керівника Німецького будинку науки та інновацій в Москві Йорн Ахтерберг, президент Фонду підтримки молодих вчених Анна Чапман, міністр освіти Республіки Башкортостан Альфіс Гаязом, заступник міністра молодіжної політики і спорту РБ Руслан Гізатуллін та інші.
Зокрема, у своєму виступі заступник міністра молодіжної політики і спорту РБ Руслан Гізатуллін зазначив: Сьогодні в республіці вживаються заходи, спрямовані на стимулювання наукової активності і сприйнятливості молодих громадян, до яких можна віднести: підвищення інноваційної активності молодих громадян, формування системи науково-виробничої кооперації та комерціалізації інновацій, підтримка проектів, вирішення соціально-економічних питань молодих людей, інформаційна робота по залученню молоді до наукової і далі в інноваційну роботу.
Проте цього явно недостатньо, - підкреслив Руслан Рінатовіч, - в силу ряду негативних чинників, які діяли впродовж двох останніх десятиліть, за які суспільна і економічна цінність інтелектуального творчого праці істотно знизилася. У масовій свідомості росіян і, в першу чергу, у молоді сформувався негативний образ людини, зайнятого в сфері творчих професій, інноваційна та інтелектуальна діяльність перестала асоціюватися з кар'єрними перспективами, соціальним і матеріальним успіхом. Причиною цьому є загострюється з року в рік проблема падіння престижності роботи в науці, не обіцяє ні суспільного визнання, ні матеріального благополуччя.
Останнім часом намітилося деяке пожвавлення в даному напрямку роботи: організовуються фестивалі, форуми, майстер-класи, серед яких «Дні молодіжної науки», «Іннова». Молоді вчені республіки беруть участь у заходах, що проводяться Фондом сприяння розвитку малих форм підприємств у науково-технічній сфері. У 2011 році в Республіки Башкортостан визначили 33 студентів за програмою «У.М.Н.І.К.» отримали державну підтримку. В даний момент ведеться підготовка до участі молодих інноваторів у відповідній зміні «Селігер-2012». І, незважаючи на перераховане, нам ще належить докласти чимало спільних зусиль, для того, щоб положення, відображені в «Стратегії 2020» зі створення в Росії економіки інноваційного типу, були реалізовані, - завершив свій виступ заступник міністра.
У цей і наступні дні учасників форуму чекає насичена програма: презентація німецьких фондів і організацій, що підтримують міжнародне співробітництво в сфері освіти, науки та інновацій, прийом Німецького будинку науки та інновацій (DWIH) в Москві для учасників Форуму, семінар з питань розвитку міжнародного співробітництва в сфері освіти, науки та інновацій, панельна дискусія "Актуальні проблеми і способи підвищення ефективності комерціалізації результатів наукових досліджень" та багато іншого.
www.sterlegrad.ru