Ministry of Energy participated in the International Industrial Exhibition Hannover Messe 2012
Офіційну делегацію Міністерства енергетики РФ очолив Статс-секретар - заступник Міністра енергетики Російської Федерації Сентюрін Юрій Петрович. До її складу увійшли представники департаментів енергоефективності, модернізації та розвитку ПЕК; адміністративної та законопроектної роботи; оперативного контролю та управління в електроенергетиці; переробки нафти і газу, а також ФГБУ «Російське енергетичне агентство».
На стенді Міністерства енергетики РФ, що розташувався в тематичному розділі ENERGY в рамках виставки, розмістилася єдина виставкова експозиція, що об'єднала такі компанії: ЗАТ «ІТЦ Континуум», ФГУП ВЕІ, ІПК ПЕК, Корпорація розвитку Ульяновської області, ВАТ «Оек», ВАТ «Далекосхідна енергетична керуюча компанія ».
22 квітня 2012 в Конгрес-центрі Ганновера відбулося офіційне відкриття найбільшої в світі міжнародної виставки в області високих технологій, інновацій та промислової автоматизації Hannover Messe-2012. У церемонії взяли участь більше 2500 почесних гостей з усього світу, в тому числі представники делегації Міністерства енергетики РФ. На урочистому відкритті перед гостями виступили Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, глава Держради КНР Вень Жибао, міністр освіти і науки Аннете Шаван, мер Ганновера Штефан Вайль, Президент німецької інженерної федерації Томас Ліндер.
23 квітня, в перший день роботи виставки, відбулося урочисте відкриття стенду Міністерства енергетики РФ. З вітальним словом до гостей звернувся глава делегації Міністерства енергетики РФ Юрій Сентюрін, а також заступник Міністра промисловості і торгівлі Росії Георгій Каламанов, голова Німецько-Російського Альянсу Віталій Шмельков, директор HANNOVER MESSE Олівер Фрезі, директор з інновацій ФГБУ «Російське енергетичне агентство» Олексій Конєв , генеральний директор ВАТ «ДВЕУК» Ігор Джурко.
По завершенні церемонії відкриття делегація Міністерства енергетики РФ відвідала стенди російських учасників HANNOVER MESSE 2012.
У другій половині дня успішно провів свою роботу дискусійний клуб «Імпортний питання в російській енергетиці».
Провідним дискусії виступив Попов Антон Петрович, заступник генерального директора ФГБУ «Російське енергетичне агентство».
В якості експертів в дискусії взяли участь:
• Сентюрін Ю.П., статс-секретар - заступник міністра енергетики Російської Федерації.
• Свистунов П.В., директор Департаменту енергоефективності, модернізації та розвитку ТЕКМіністерства енергетики РФ.
• Шмельков В.М., голова Німецько-Російського економічного Альянсу.
• Нурієв Л.М., заступник генерального директора СРО НП «Енергобуд».
• Рябіков І.В., заступник генерального директора - директор департаменту просування Ульяновської області.
• Крупенін Н.В., заступник генерального директора ФГУП ВЕІ.
• Гініятуллін І.А., генеральний директор ТОВ «НПП Марс-Енерго».
• Туголуков А.П., директор Департаменту продажів реакторного обладнання ЗАТ «Група« Свердловелектро ».
В ході обговорення були розглянуті питання, що стосуються інвестиційної діяльності в Росії, перспектив міжнародного співробітництва Росії, а також програм комплексної підтримки іноземних компаній та виробників обладнання при виході на російський ринок.
24 квітня 2012 відбувся спільний круглий стіл Міністерства енергетики РФ та Уряду Москви «Інвестиційний потенціал: технології енергоефективності та інноваційний розвиток енергетичного сектору». Модераторами круглого столу виступили Валетов Анатолій Ігорович, заступник керівника Департаменту зовнішньоекономічних і міжнародних зв'язків міста Москви, Шмельков Віталій Михайлович, голова Німецько-Російського економічного альянсу. Юрій Сентюрін виступив з доповіддю «Державна політика у сфері енергозбереження та енергоефективності». У своєму виступі він зазначив: «Наша країна має найбільший потенціал в енергозбереженні. Цей потенціал 403 млн. тонн умовного палива. Енергоємність економіки Росії в 2-3 рази вище, ніж в розвинених країнах світу ». В обговоренні також взяв активну участь Сергій Черемин, міністр уряду Москви, керівник Департаменту зовнішньоекономічних і міжнародних зв'язків міста Москви. В рамках круглого столу була підписана «Платформа співробітництва в сфері енергозбереження» між ФГБУ «РЕА» і Німецько-Російським економічним альянсом.
25 квітня 2012 пройшов круглий стіл «Кадрове забезпечення розвитку галузей паливно-енергетичного комплексу - ключовий фактор модернізації економіки», організований спільно Міністерством енергетики РФ і Міністерством освіти і науки РФ. У заході взяли участь представники федеральних органів виконавчої влади (Міністерства енергетики РФ, Міністерства освіти та науки Росії, Уряду Москви), суб'єктів Російської Федерації, громадських організацій, освітніх установ, а також компанії ПЕК та іноземні учасники виставки. В рамках круглого столу обговорювалися питання, що стосуються підготовки кадрів для підвищення енергозбереження та енергоефективності, перспективи створення системи загальногалузевих професійних стандартів у ПЕК, а також розвиток співробітництва вищих навчальних закладів і компаній ПЕК в сфері підготовки фахівців.
Делегація Міністерства енергетики РФ відвідала електростанцію «SWB» в Бремені. Електростанція використовується для утилізації побутових відходів з низьким коефіцієнтом згоряння. Тепло, що виділяється при згоранні сміття, використовується для виробництва енергії. Теплова енергія, вироблена на електростанції в Бремені, використовується для опалення довколишнього університету, технопарку і розташованих неподалік житлових районів.Працівники електростанції показали машинний і турбінний зали, а також інші відділення станції і охоче відповіли на всі запитання гостей питання.
Пізніше делегація Міністерства енергетики РФ була запрошена на презентацію в Новій Ратуші Ганновера, організовану Міжнародним союзом приладобудівників і спеціалістів з інформаційних та телекомунікаційних технологій спільно з Агентством сприяння економічного розвитку міста та регіону Ганновер при Уряді Ганновера і Германо-Російським Центром трансферу технологій.
За час виставки стенд Міністерства енергетики РФ відвідали більше 500 фахівців з різних країн. Багато з них висловили свою зацікавленість у співпраці та налагодженні партнерських відносин з російськими компаніями.Відвідувачі ознайомилися з різними напрямками діяльності Міністерства енергетики РФ. Найбільшу увагу викликали ринок альтернативних джерел енергії, перспективи розвитку ринку переробки сміття та еко-технології для навколишнього середовища.
www.elec.ru