Сьогодні: 01 травня 2024 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Виробництво лікарської рослинної сировини (ЛРС).

Індентифікаційний номер: Пропозиції
Опубліковано: 25 жовтня 2012 Кінцева дата: 25 січня 2023
Країна: Україна

Підприємство пропонує виробництво лікарської рослинної сировини (ЛРС) відповідно до правил належної виробничої практики культивування та збору лікарських рослин (Good Agricultural and Collection Practice - GACP).


Ключові слова:

Виробництво, ліки, рослини, сировина, дослідна, станція.


Опис пропозиції

Пропонується створення інноваційного підприємства, головним предметом діяльності якого буде виробництво лікарської рослинної сировини (ЛРС) відповідно до правил належної виробничої практики культивування та збору лікарських рослин (GoodAgriculturalandCollectionPractice - GACP).

Розгортання діяльності планується на базі існуючої інфраструктури Дослідної станції лікарських рослин (ДСЛР) Інституту сільського господарства Північного Сходу.

Дослідна станція розташована в центрі екологічно чистого регіону Полтавської області, має 92-річний досвід комплексного вирішення проблем створення сировинної бази фітопрепаратів. Науковий та виробничий потенціал станції дозволяє вирощувати високоякісні лікарські рослини на власній площі 300 га. Крім того, сусідні з ДСЛР спеціалізовані сільськогосподарські підприємства мають багаторічний досвід виробництва ЛРС за технологіями ДСЛР на загальній площі 5000 га.

Проектом передбачено:

• створення енергетично заощаджуючого підприємства по виробництву лікарської рослинної сировини (ЛРС);

• надання йому необхідного матеріально-технічного забезпечення, яке дозволить у стислі строки задовольнити потреби української фармацевтичної промисловості та аптечної мережі у сировині європейської якості;

• проведення сертифікації сировини за європейськими вимогами;

• розроблення технологій вирощування органічної лікарської сировини та придатної для дитячого харчування;

• опрацювання технологій виробництва лікарської рослинної сировини для потреб органічного тваринництва і ветеринарії;

• формування консалтингової мережі та регіональних підрозділах по всіх регіонах України;

• побудова маркетингових програм в межах України та експортної спрямованості.

Планується щорічний випуск наступної продукції, дефіцит якої зараз на українському ринку досягає 50-60 %:

Алтея лікарська, Беладонна звичайна, Валеріана лікарська, М'ята перцева, Наперстянка шерстиста, Нагідки лікарські, Оман високий, Подорожник великий, Ромашка лікарська, Розторопша, Собача кропива, Вовчуг польовий, Череда три роздільна, Цмин пісковий, Ехінацея пурпурова, Козлятник лікарський, Шавлія лікарська, Шоломниця байкальська

та інші ЛРС на замовлення споживачів. Планується також проведення досліджень з інтродукції лікарських рослин і вирощування сортів європейської селекції, перспективних для України, та розширення ефіроолійних культур, затребуваних в маркетингових мережах. Для проведення наукових досліджень, технологічного та консалтингового супроводу буде задіяний фаховий потенціал.

 

Тип технології

Процес

Сфера застосування

Аграрна наука і її практичне застосування, екологія і екологічна безпека, користування природою.

Технічні та економічні переваги

Переваги спільного партнерства:

- в основу концепції організації виробництва ЛРС покладено принцип єдиного організаційно-технологічного циклу, який об'єднує всі етапи від вирощування лікарських рослин до їх переробки у сировину та виробництво кінцевого продукту. Це дозволяє створити спільну зацікавленість у виробництві високоякісної продукції;

- центральне підприємство по виробництву ПРС розташовано у с. Березоточа, в екологічно чистому Лубенському районі Полтавської області, який кілька століть вважається "аптекарським городом" України;

- виробництво сировини буде здійснюватися на землях спеціалізованих сільськогосподарських господарств на загальній площі 5000 га;

- ці господарства мають багаторічний досвід виробництва ЛРС;

 

Iнноваційні аспекти

Надається комплекс послуг для впровадження аграрних технологій з мінімальними витратами та шкодою для оточуючого середовища, максимальним економічним ефектом від впровадження технологій.

 

Де була представлена технологія

В аграрних підприємствах України.

 

Практичний досвід застосування

Аграрні підприємства України.

Поточна стадія: Впроваджено
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Підприємство пропонує для впровадження та шукає покупця технологій, стратегічного партнера або інвестора для їх комерціалізації і впровадження, координатора проектів для участі в РП7, РП8. Пропонуються варіанти співпраці, що наблизять технології до впровадження: інвестиції; стратегічне партнерство; участь в міжнародних проектах, що підвищать статус розробки тощо.

Регіони: Східна Європа
Підтримка, що надається при передачі технічного проєкту:

Підприємство є членом організації COST зі співробітництва у сфері науки та техніки і входить до відділення COST 859 (Агрономія та біотехнологія) та підтримує тісні зв'язки з науковими установами Російської Федерації, Білорусі, Литви, Польщі, Угорщини, Німеччини та ін. Власний авторський супровід робіт з трансферу технологій.


Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017