Сьогодні: 14 квітня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Випробувально-вимірювальний аналітичний трибологічний комплекс НАУ-01

Індентифікаційний номер: П23 Пропозиції
Опубліковано: 12 вересня 2012 Кінцева дата: 06 травня 2024
Країна: Україна

Випробувально-вимірювальний аналітичний трибологічний комплекс НАУ-01 призначений для проведення лабораторних випробувань і трибологічних досліджень мастильних та конструкційних матеріалів


Ключові слова:

трибосистема, мастила, масла, протизносні властивості, лабораторні випробування


Опис пропозиції

Випробувально-вимірювальний аналітичний трибологічний комплекс НАУ-01 призначений для проведення лабораторних випробувань і трибологічних досліджень мастильних та конструкційних матеріалів
Розроблено методології та методики порівняльної оцінки протизносних і антифрикційних властивостей мастильних та конструкційних матеріалів на випробувально-вимірювальному комплексі НАУ-01 шляхом моделювання проблемних вузлів тертя.
Методики проведення лабораторних випробувань передбачають отримання інформації про вихідні матеріали та поверхнях:
• хімічний склад (на растровому електронному мікроскопі РЕМ-106І);
• шорсткість (на лазерному диференційно-фазовому скануючому мікроскопі-профілометра (ЛДФСМП);
• параметри тертя (сила тертя, температура і ін);
• інформацію про поверхнях тертя після випробувань (зміна хімічного складу на РЕМ-106І; зміна топографії поверхонь тертя і об'ємний знос в нанометрів - на ДФЛСМП).

Тип технології

Конструкція

Сфера застосування

Випробувально-вимірювальний аналітичний трибологічний комплекс НАУ-01 для проведення лабораторних випробувань і трибологічних досліджень мастильних і конструкційних матеріалів може бути використаний в конструкторських машинобудівних бюро, у науково-дослідних трибологічних центрах, на підприємствах з розробки, серійного виготовлення мастильних матеріалів та присадок до них, в експлуатаційних підприємствах автомобільного, авіаційного та інших видів транспорту.

Iнноваційні аспекти

Випробувально-вимірювальний аналітичний трибологічний комплексі НАУ-01 моделює умови експлуатації реальних проблемних вузлів тертя. Дозволяє отримати повну інформацію про протизносні і антифрикційні властивості досліджуваних мастильних і конструкційних матеріалів в лабораторних умовах.
Наявність такої інформації сприяє підвищенню безпеки руху транспорту, поліпшення екологічної обстановки, підвищення довговічності і збільшення міжремонтного ресурсу техніки, зниження витрат палива та інших видів енергії, зменшенню витрати використовуваних мастильних матеріалів шляхом підвищення ефективності вузлів тертя (зниження в них втрат на тертя і збільшення зносостійкості).

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Макетний зразок
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Технічна кооперація, спільна подальша розробка.

Регіони: Азія
Африка
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017