Today: 25 May 2020 RU UA EN
About Contacts
Become a member of Ukrainian integrated system of technology transfer Publish technological profile
Technologies

The innovative technology of corrosion-resistant and catalytically - active coatings on aluminum alloys

Індентифікаційний номер: П48 Offers
Опубліковано: 17 September 2012 Кінцева дата: 06 May 2020
Країна: Україна

Інноваційна технологія електрохімічної гомогенізації поверхні високолегованних сплавів алюмінію, зокрема, систем алюміній-мідь (дуралюмина), яка дозволяє в десятки разів повисітьб їх корозійну стійкість в агресивних середовищах, і формувати функціональні покриття - зносостійкі, каталітичні, високопровідникові і т.п., в тому числі змішаними оксидами перехідних металів.


Ключові слова:

Сплави алюмінію, покриття, змішані оксиди, каталітична активність, мікротвердість, автотранспорт, екологія


Опис пропозиції

Відмінною рисою розробки є створення керованих умов для одно тимчасового протікання реакцій у ррастворах і електрохімічного окислення металу основи, завдяки чому покриття формуються під дією мікроплазмового розрядів і мають надзвичайно високу адгезію, стійкість до високих температур, хімічне опір до впливу агресивних середовищ, а співосадження оксиди перехідних металов забезпечують високі каталітичні властивості в гетерофазних окислювально-відновних реакціях.

     

Тип технології

Biotechnology

Сфера застосування

Інноваційна технологія адаптована до проблем двигунобудування для поверхневого зміцнення деталей поршневої групи. Це дозволяє отримувати керамоподобние покриття з унікальним комплексом властивостей, у тому числі високої каталітичної активністю, що істотно знижує, навіть у порівнянні з платиною, температуру робочих процесів в камерах згоряння, повністю виключивши утворення оксидів азоту. Інший аспект - багаторазове підвищення корозійної стійкості високолегованих сплавів алюмінію - дуралюміну без використання токсичних сполук хрому (VI), істотно підвищуючи екологічну безпеку і знижуючи собівартість виробництва..

Iнноваційні аспекти

способи організації електролізу дозволяють створювати покриття з високою каталітичною активністю в окисно-відновних реакціях навіть на складнопрофільованих поверхнях, що забезпечує переваги при їх використанні в природоохоронних технологіях, енергетиці, хімічній промисловості та автотранспорті.

Поточна стадія: Макетний зразок
НДДКР
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Технічна кооперація ?Спільна подальша розробка Випробування для нових застосувань Автори зацікавлені в промисловому випробуванні та впровадженні даної технології.

Регіони: Азія
Країни СНД
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ES Ukrtechinform 2017