Сьогодні: 18 жовтня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти

Нові можливості у співробітництві з CNRS

01 лютого 2015, 13:36

   29 січня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи відбулася нарада, в якій взяли участь заступник директора з питань міжнародного співробітництва CNRS (Національного центру наукових досліджень Франції) Франческа Грассія та представники Посольства Французької Республіки в Україні.

   Під час зустрічі сторони проаналізували сучасний стан співробітництва Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Фонду фундаментальних досліджень та українських науково-дослідних установ з CNRS, обговорили вже існуючі між установами домовленості та розглянули варіанти розширення співробітництва у майбутньому.

   Зокрема, у рамках заходу було підтверджено рішення та проведено обговорення щодо створення Міжнародної віртуальної лабораторії з розвитку детекторних систем для експериментів у фізиці високих енергій на прискорювачах заряджених частинок (LIA IDEATE – International Associated Laboratory «Instrumentation Developments for Experiments at Accelerator facilities and accelerating Techniques»).

   З української сторони в роботі лабораторії візьмуть участь Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна та кілька інститутів НАН України. З французької – вже виявили бажання взяти участь близько десяти національних лабораторій і університетів. Створення такої віртуальної лабораторії є важливим етапом розвитку франко-українського наукового та навчального співробітництва. Обидві сторони відмітили доцільність запровадження такого проекту в контексті інтернаціоналізації наукової політики України та перешкоджання «відтоку мізків».

   У нараді взяли участь проректор з наукової роботи КНУ Вижва С. А., проректор КНУ з міжнародних зв’язків Бех П. О., віце-президент НАН України Загородній А. Г., директор Державного фонду фундаментальних досліджень Гриньов Б. В., аташе з питань університетської на наукової співпраці посольства Франції в Україні Жиль Маметц, координатор стипендіальних програм Оксана Ландо, співдиректори LIA IDEATE Сергій Барсук та Олег Безшийко, а також інші представники МОН та НАН України.

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017