Сьогодні: 13 серпня 2022 RU UA EN
Про мережу Контакти

Нова технологія виробництва біопалива зменшить його вартість до менш ніж 1 євро за літр

04 серпня 2014, 15:58

Ученые из финского Технического исследовательского центра VTT разработали новую технологию переработки лигноцеллюлозного биомассы в биотопливо , стоимость которого составит менее 1 евро за литр. Разработанная ими технология производства биотоплива основана на технологии газификации с псевдоожиженным слоем в герметичном объеме . В качестве топлива на выходе , финские ученые уже делали метанол , диметиловый эфир , жидкости Фишера- Тропша и синтетический бензин.

Експерименти вчених показали, що технологія, розроблена в Фінляндії, дозволяє використовувати більше 50% енергії вихідної деревної сировини в кінцевий продукт,а саме пальне. Це дуже хороший показник, до того ж побічна теплова енергія може використовуватися для обігріву або генерації пари, що дозволяє досягти 74% ефективності перетворення енергії біомаси.

Але найголовніше те, що технологія вже готова для промислового використання в Європі. За розрахунками фінських професорів, комерційне використання технології дозволить виробляти рідке паливо в межах 58 євро/МВт*год, а ціна бензину складе 0,5-0,7 євро за один літр. Іншими їхніми словами, біопаливо зрівняється за ціною з бензином з нафти.

Підприємство матиме потужність в 300 МВт і зможе виробляти пального, у кількості достатній для експлуатації 150 тисяч автомобілів. Більше того, біометанол можна використовувати і в сучасних автомобілях: у вигляді 3% добавки до звичайного пального з нафти.

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017