Сьогодні: 29 липня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти

Науковці НААН дають старт реалізації біоенергетичних проектів в Україні

02 квітня 2015, 13:05

   «Україна має можливість виробляти тринадцять мільярдів кубів газу щорічно», - заявив Ярослав Гадзало, відкриваючи сьогодні круглий стіл «Біоенергетика у сільських регіонах України: актуальність, досвід та інвестиційні перспективи США». Президент Національної академії аграрних наук України звернув увагу на те, що сучасна ринкова ціна газу дає безперечне обґрунтування актуальності теми засідання. Він сказав словами класика, що для досягнення суверенітету ми повинні чужому навчатись і свого не цуратись, роблячи акцент на світовий досвід виробництва та використання біопалива.

   Дмитро Мельничук, Герой України, голова громадської Організації «Рада Героїв України в АПК» у своїй промові наголосив на те, що Рада Героїв України в АПК бажає долучитися до розробки проекту з біоенергетики та має всі можливості для підготовки кадрів для реалізації даного проекту. Крім того, він наголосив, що Рада Героїв готова допомогти і на етапі формування законотворчих актів. Герої України аграрії мають ділитися своїм досвідом для здобуття Україною енергетичної незалежності.

  Координатор пілотного проекту, віце-президент НААН Максим Мельничук, зазначив, що у 2014 році основна частка наповнення державного бюджету України була за рахунок відрахувань сільськогосподарських підприємств. Це стало важливим фактором для інтенсивного розширення сфер діяльності агрокомпаній. Як приклад, галузь біоенергетики давно має багато розробок, але залишалась статичною, за рахунок достатньої кількості імпорту російського палива. Сьогодні, слід діяти. Академія має розробки та базу для того, щоб створити маточні та енергетичні плантації біоенергетичних культур. Це може бути шляхом для американських інвестицій у енергетичну незалежність нашої країни. Мельничук доповів, що – «Налагодження виробництва паливних пелетів, важливо робити паралельно з установкою сучасних котелень, які працюють на біопаливі, та з навчанням персоналу роботі з новими технологіями. Компанія « B&W» (США) може забезпечити поставку та налагодження котелень. НААН має змогу вирощувати біоенергетичні культури. Компанія ««UKRAINE AGRO VALLEY ASSOCIATION» (США) за підтримки Держдепартамента Сполучених Штатів ініціює фінансову підтримку розвитку біоенергетичної галузі в Україні. Слід діяти планово, поступово, але не гаяти часу. Україна має всі шанси стати світовим брендом в агросфері».

   На нараді були присутні іноземні фахівці. Доктор Генрі Штеренберг, Директор «UKRAINE AGRO VALLEY ASSOCIATION» висловив свою думку з приводу існуючої ситуації в Україні, та перспектив на подальше: «Україна важлива для Росії, Китаю на Сполучених Штатів в геополітичному аспекті і це не є секретом. Це великий зручний міжнародний ринок. Ми готові долучитися до реалізації проекту з забезпечення енергонезалежності України, при забезпеченні його фінансової ліквідності». Генрі Штеренберг також наголосив, що співпраця українських та американських вчених в рамках спільних наукових розробок спрощує американському бізнесу вихід на український ринок.

   «Україна цікава для США своїм сільськогосподарським потенціалом, але система ведення бізнесу має певні складності. Компанії США проблематично вийти на український ринок самостійно без певної підтримки. В Америці, великі університети спонсуються великими компаніями. Тому, спільні наукові проекти дають відомим американським бізнес-компаніям інвестиційний шлях в Україну», - підкреслив він.

   В свою чергу, директор Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, академік НААН Микола Роїк, підкреслив основні практично-наукові моменти значеного проекту. «По-перше, - заявив він, - для вирощування біомаси слід використовувати землі малоефективні для продуктів харчування. По-друге, найбільш ефективніші культури для вирощування в Україні на біоенергетику - цукровий буряк та кукурудза на силос. Слід провести обмін українськими напрацюваннями в вирощуванні одних видів біокультур на ліцензії американських розробок інших, які використовують зараз тільки, як готовий матеріал. Це дасть нам можливість самостійно вирощувати біокультури, які найбільш придатні для нашого клімату та мають більшу енергоефективність. Не менш важливіше питання – технічна складова проекту. Обладнання та устаткування має бути сучасним. Українські розробки за технічними параметрами не гірші моделей іноземних виробників. Ми маємо всі шанси виготовляти його самостійно. Потрібна лише фінансова підтримка. Науковці-аграрії мають змогу зробити Україну зеленим Кувейом».

   По закінченню жвавої дискусії вчені НААН, іноземні фахівці агросектору та Герої України агропромислового комплексу підписали меморандум «Про взаєморозуміння та розвиток українського села та сільськогосподарського виробництва між Національною академією аграрних наук України та громадською організацією «Рада Героїв України в АПК».

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017