Сьогодні: 03 липня 2022 RU UA EN
Про мережу Контакти

Налагодження академічної співпраці з найбільшим вищим навчальним закладом Литви - Вільнюським університетом

27 квітня 2015

    Зазначимо, що приїзду литовських колег до Львівського національного університету імені Івана Франка передував візит декана юридичного факультету, професора Андрія Бойка до Вільнюського університету в грудні минулого року. За словами Андрія Михайловича, українська й литовська сторони, які досі мали лише поодинокі випадки кооперації науковців на персональному рівні, дійшли згоди щодо налагодження інституційної співпраці.

   Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник привітав представників юридичного факультету Вільнюського університету, зазначивши: «У нас уже є співпраця на освітньому й науковому рівнях із Литвою. Та зі свого боку, ми будемо вдячні за всі Ваші ініціативи, спрямовані на зміцнення наших міжнародних відносин. Ми знаємо, що Ваш університет є найдавнішим і найбільшим вищим навчальним закладом Литви та водночас найпотужнішим науковим центром. Переконаний, що Ваш позитивний приклад стане взірцем і для нас».

   «Дуже приємно, що наша персональна дружба перейшла на факультетський рівень комунікації і, я так думаю, що наші університети також можуть не лише підписати офіційну угоду, а й налагодити дієву академічну співпрацю», - висловив сподівання декан юридичного факультету Вільнюського університету Томас Давуліс.

   За словами доктора Томаса Давуліса, проблеми вищої юридичної освіти і в Україні, і в Литві приблизно однакові, адже «ми рухаємося до однієї європейської дименсії, до єдиного європейського наукового простору». Тож український і литовський досвід у цьому питанні може бути корисних обом сторонам.

   «У наших потенційних планах - подвійна магістратура та міжнародні наукові програми. Звертаючи увагу на надмірну націоналізацію наукових досягнень, від нас вимагають міждисциплінарності досліджень і відкриття нових напрямів наукового розвитку. Тож ми приїхали з метою зміцнення міжнародних зв’язків і задля налагодження різних форм співпраці», - поділився своїм баченням майбутнього українсько-литовського співробітництва декан юридичного факультету Вільнюського університету.

   Під час зустрічі сторони домовились випрацювати конкретні кроки реалізації академічної співпраці, зокрема йдеться про проведення спільних наукових досліджень, організацію конференцій і форумів, видання спільних публікацій.

   Про особливості освітнього та наукового процесу на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка детально розповів декан, професор Андрій Бойко, зосередивши увагу діяльності чотирьох потужних шкіл із вивчення права інших країн: Центру німецького права, Школи австрійського права, Школи американського права та Школи польського права.

   Андрій Михайлович окремо спинився на питанні впровадження англомовної магістерської програми, яка досі була на факультеті лише на 50% англійською. Литовські колеги виявили неабияке зацікавлення англомовними магістерськими програми, які, за словами професора Андрія Бойка, з вересня цього року планують ввести на юридичному факультеті.

   «Декан часто ставить перед факультетом амбітні цілі й разом із колективом консолідованими зусиллями вони успішно їх досягають», - резюмував Ректор і розповів про практику проведення на юридичному факультеті SWOT-АНАЛІЗУ - першої в Україні зовнішньої незалежної оцінки якості правничої освіти у Львівському університеті, спрямованої на вироблення оптимальної стратегії розвитку факультету.

   На завершення зустрічі представники Вільнюського університету ще раз запевнили українських колег у своїй відкритості й готовності до широкоформатної співпраці та допомоги.

   Додамо, що юридичний факультет Вільнюського університету є одним із найдавніших навчальних закладів Литви з підготовки юристів і правознавців. Це науково-правовий центр Литовської Республіки, який акумулює науковий і навчальний потенціал держави.

   Упродовж наступних кількох днів свого перебування у Львові учасники делегації планують відвідати Наукову бібліотеку Університету, рукописні фонди якої є національним надбанням України.

   За інформацією ЛНУ імені Івана Франка

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017