Сьогодні: 03 липня 2022 RU UA EN
Про мережу Контакти

Кращі українські вчені отримали Державні премії в галузі науки і техніки та премії Президента України

05 червня 2019

     Понад 200 кращих українських вчених отримали Державні премії в галузі науки і техніки та премії Президента для молодих учених 2018 року за передові дослідження та відкриття у медицині, астрономії, фізиці, енергетиці, оборонці, екології, агропромисловості тощо. Нагородження лауреатів відбулося сьогодні, 5 червня 2019 року, в Києві за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та президента Національної академії наук Бориса Патона.

    Було вручено 15 Держпремій у галузі науки і техніки. Їх отримали 118 науковців. Розмір премії – 300 тис гривень кожна.

    Лауреатами 40 премій Президента стали 87 молодих вчених. Кожна премія становить 40 тис гривень.

    «Щороку в цьому залі ми збираємо справжній інтелектуальний потенціал України. Я хочу подякувати лауреатам, а також усім, хто причетний до того, що премія відбулася і залишається частиною поціновування великих звершень наших науковців. Щиро зичу вам не зупинятися у вашому творчому науковому пошуку, мати багато сил, натхнення, здоров’я і можливостей досягати нових результатів», – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

    Вона також коротко зупинилася на тих важливих змінах, яких вдалося досягти за останній час для збільшення підтримки наукових досліджень. Це, насамперед, збільшення фінансування робіт молодих вчених, підвищення в 2 рази стипендій Президента та Кабміну для молодих вчених, створення Нацфонду досліджень, відкриття центрів колективного користування науковим обладнанням, надання доступу за кошти бюджету до Scopus та Web of Science всім державним вишам та науковим установам.

    Варто відзначити, що цього року Держпремію в галузі науки і техніки було вручено вже 50-й раз – її заснували ще 1969 року.

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017