Сьогодні: 25 липня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти

Поширені помилки при заповнені технологічних профілів (досвід мережі RTTN)

26 червня 2012, 12:14

Варіант 1. Заголовок технологічної пропозиції (ТП).

 

Початковий варіант

«Фільтри на поверхневих акустичних хвилях (ЛІГШИ)»

Скорегований варіант

«Система проектування фільтрів на поверхневих акустичних хвилях (ЛІГШИ) для мобільних телекомунікацій»

Коментарі

Мова йде про уточнені спрямованості ТП (за узгодженням з автором). У заголовок ТП були включені слова «Система проектування фільтрів», оскільки автором в даному випадку пропонувалися не конкретні фільтри на поверхневих акустичних хвилях, а система проектування фільтрів (САПР) і послуги з їх розробки.

У заголовок було додано згадку про найбільш перспективну сферу застосування пропонованої технології, щоб звузити поле пошуку за ключовими словами, і дати читачеві-неспеціалісту уявлення про те, про які фільтри йде мова (наприклад, використовуваних для очищення води або в радіотехніці).

 

Варіант 2. Анотація технологічної пропозиції (ТП).

Початковий

варіант

Розробка і виробництво фільтрів на поверхневих акустичних хвилях (ЛІГШИ) для приймально-передавального устаткування різних призначень.

Скорегований

варіант

Мале російське підприємство з Московської області розробило систему проектування радіочастотних фільтрів на поверхневих акустичних хвилях (ЛІГШИ). Система заснована на нових моделях акустоелектронних перетворювачів, яку можна використовувати для створення фільтрів на ПАХ для будь-якої радіоапаратури, зокрема для систем мобільних телекомунікацій. Точніший облік ефектів другого порядку дозволяє зменшити час розробок на 25-30%, при підвищенні якості кінцевої продукції. Компанія шукає промислових партнерів для подальшого розвитку.

Коментарі

У початковому варіанті анотація була дуже коротким текстом об'ємом 135 знаків і не була стислою формою всієї технологічної пропозиції.

Анотація не давала відповіді на наступні питання:

- Звідки поступила пропозиція (географічно)?
- Який тип організації його пропонує?
- Які головні переваги?
- Який вид співробітництва потрібний?


Варіант 3. Опис технологічної пропозиції (ТП).

 

Початковий варіант

Компанія Matiere S.A. пропонує трансфер своєї технології збірних бетонних конструкцій компаніям Росії і країн СНД,  що займаються  виготовленням  і  установкою великих інженерних структур.

Скорегований варіант

Початкова ідея - розбиття конструкції з подовжньо і поперечного посиленого бетону на елементи, які виготовляються, транспортуються і збираються на місці використання в готовий виріб за допомогою кульових шарнірних з'єднань. Такі системи застосовні для конструювання і будівництва збірних інженерних структур з довжиною прольоту від 2.5 м до 20 м.

Французька компанія, що реалізувала і запатентувала таку технологію, пропонує її ліцензування компаніям Росії і країнам СНД,  що займаються  виготовленням і установкою великих бетонних  конструкцій.

Коментарі

У початковому варіанті опис пропозиції склало 186 знаків, що істотно менше встановленої нижньої межі: min. 300 знаків. Короткий опис пропозиції:

  • не виявляв суті і інноваційних аспектів запропонованої технології;
  • не описував галузей застосування технології.

У описі було вказано назву компанії «Matiere S.A.», що пропонує свою технологію. Такого роду інформація є закритою, так само як і контактна інформація авторів профілів. Така інформація повинна бути доступна тільки технологічним брокерам центру, що виставив даний профіль в базі мережі для роботи.

 

Варіант 4. Інноваційні аспекти технологічної пропозиції (ТП).

 

Початковий варіант

Отриманий патент

Скорегований варіант

Створений новий тип діамантового полікристала (АП) максимальним діаметром 4,5 мм і заввишки 4.0  мм з підвищеною стійкістю до абразивного зносу. Розроблена технологія його лазерної обробки, що не змінює характеристик  міцності  виробів.

Коментарі

У початковому варіанті було зроблено посилання на патент, що є критерієм новизни пропонованої технології, але не є її описом.

 

Варіант 5. Ключові слова що описують технологічну пропозицію (ТП).

 

Початковий варіант

Часто автори технологічної пропозиції самостійно  підбирають довільні ключові слова, виходячи зі своєї наукової спеціалізації.

Скорегований варіант

Ключові слова підбираються, виходячи із затвердженого списку ключових технологічних слів


Варіант 6. Тип потрібного співробітництва в рамках технологічноої пропозиції (ТП).

 

Початковий варіант

Позначаються всі або майже всі квадратики із запропонованого списку, відповідно до принципу «головне – контакт, а там поговоримо».

Скорегований варіант

Вказані окремі пункти: Фінансові ресурси, Угода про спільне підприємство, Подальші дослідження.

Коментарі

Необхідно якомога докладніше продумати своє уявлення про майбутніх партнерів, їх спеціалізацію (профілі) і можливі варіанти технологічної співпраці з ними, а також ролі і завданнях, що стоять перед ними.

 

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017