Сьогодні: 29 липня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Універсальна мікробна біотехнологія очищення промислових стічних вод.

Індентифікаційний номер: П6 Пропозиції
Опубліковано: 12 вересня 2012 Кінцева дата: 06 травня 2023
Країна: Україна

Універсальна мікробна біотехнологія, створена на основі мікроорганізмів, адаптованих до широкого спектру токсичних сполук, передбачає можливість використання для очищення стічних вод від трьох класів ксенобіотиків, таких як: синтетичні органічні сполуки, важкі метали, радіонукліди, а також отримання комерційно цінних продуктів - концентратів металів і чистої води.


Ключові слова:

Утилізація твердих харчових відходів, побутових звалищ, біометан, біоводень.


Опис пропозиції

Технологія заснована на використанні мікробного препарату, що складається з біомаси живих мікроорганізмів. Препарат забезпечує швидке і ефективне очищення стоків і зберігає структуру у водних розчинах протягом тривалого часу. Використання препарату дає можливість отримання комерційно цінних продуктів з екологічно небезпечних відходів: у всіх модифікаціях технологій - технічно чистої води, і в деяких - дорогоцінних, кольорових і рідкоземельних металів.

Універсальна мікробна біотехнологія, створена на основі мікроорганізмів, адаптованих до широкого спектру токсичних сполук, може бути використана для очищення стічних вод від трьох класів ксенобіотиків, таких як: синтетичні органічні сполуки, важкі метали, радіонукліди, а також отримання комерційно цінних продуктів - концентратів матеріалів і чистої води.

Тип технології

Процес

Сфера застосування

Можливе застосування біотехнології в наступних галузях: - Гірничодобувна промисловість - очищення стоків і витяг металів з розведених розчинів; - Важка промисловість - очищення стічних вод гальванічних цехів, машинобудівних підприємств; - Очищення стічних вод підприємств органічного синтезу; - Очищення фільтратів змішаних побутових і промислових звалищ; - Очищення рідких радіоактивних відходів атомних електростанцій

Iнноваційні аспекти

Інноваційні аспекти та переваги:
- при очищенні стоків одночасно реалізуються мінімум 5-10 незалежних, одночасно функціонуючих механізмів очищення;
- використання даної біотехнології не вимагає спеціальної попередньої підготовки стоку та адаптації мікроорганізмів.

Практичний досвід застосування

Проведено дослідно-промислові випробування біотехнології на: - Гальванічному стоці заводу «Комунального машинобудування», Київ, Україна; - Радіоактивних стічних водах спецкомбінату «РАДОН», Київ, Україна.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Автори зацікавлені промисловому випробуванні та впровадженні даної технології, а також в технічній кооперації, випробуванні для нових застосувань та адаптації до вимог замовника.

Регіони: Азія
Африка
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017