Сьогодні: 13 червня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Технологія передексплуатаційного безконтактного імпульсного магнітно-турбулентного очищення шарикопідшипників.

Індентифікаційний номер: П26 Пропозиції
Опубліковано: 13 вересня 2018 Кінцева дата: 10 січня 2023
Країна: Україна

Пропонується унікальна технологія очищення шарикопідшипників (зовнішній діаметр до 300 мм) безконтактним методом на базі джерела імпульсного магнітного поля з підтриманням турбулентного характеру плину миючої рідини в робочій зоні.


Ключові слова:

Підшипники кочення, зниження загального рівня вібрації і шуму, підвищення довговічності.


Опис пропозиції

Безконтактна імпульсна магнітно-турбулентна очистка - це унікальна технологія з видалення феромагнітних мікро-і субмікрочасточок, а також інших забруднень з робочих поверхонь шарикопідшипників, поверхонь ковзання і порожнин сепараторів, а також з інших неробочих поверхонь.
      Досліджено вплив затінення робочих поверхонь елементами конструкції шарикопідшипники, а також магнітної складової утримання частинок феромагнітної природи на кордонах доменів матеріалу деталей, що є причиною істотного зниження ефективності відомих методів очищення і негативно впливає на експлуатаційні характеристики і працездатність вузлів тертя.
Розроблено принципово новий спосіб збудження і відриву з поверхонь деталей частинок забруднення, а також метод, що дає можливість відкрити значну частину робочих поверхонь, затінених при очищенні відомими методами, що дозволять суттєво збільшити обсяг вимитих забруднень і збільшать площу ефективного очищення.
За узгодженням із замовником передбачається розробка і створення методики очищення приладових і інших прецизійних підшипників.

Тип технології

Конструкція
Процес

Сфера застосування

передексплуатаційна підготовка підшипників кочення в машинобудуванні, авіації, космонавтиці.

Iнноваційні аспекти

В процесі очищення забезпечується суттєве збільшення зони впливу миючої рідини за рахунок безконтактного переміщення рухомих елементів підшипників кочення. Застосування в процесі очищення імпульсних магнітних полів дозволяє ефективно видаляти феромагнітні забруднення мікро-, субмікро-і нанорозмірів, утримуваних на поверхні деталей у тому числі і полями на кордонах доменів.
      Очищення проводиться в середовищі полярної або неполярний рідини, потік якої в робочій зоні має турбулентний характер перебігу. В процесі очищення забезпечується безконтактне обертання зовнішньої обойми підшипника, при цьому дія імпульсного магнітного поля сприяє відриву і видаленню в потік миючої рідини забруднень.
Технологія дозволяє проводити високоефективну перед експлуатаційну підготовку як нових кулькових підшипників безпосередньо перед монтажем на виробах, так і під час їх ремонту.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Макетний зразок
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Технічна кооперація, спільна подальша розробка, випробування нових застосувань, адаптація до вимог замовника.

Регіони: Азія
Африка
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017