Сьогодні: 29 липня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Нові високоміцні ливарні сплави алюмінію

Індентифікаційний номер: П13 Пропозиції
Опубліковано: 12 вересня 2012 Кінцева дата: 06 червня 2023
Країна: Україна

Розроблені нові високоміцні ливарні сплави алюмінію, істотною перевагою яких є поєднання високої міцності і відмінних ливарних властивостей, що робить його конкурентно здатним промисловим сплавам алюмінію. Відсутність у сплаві вільного кремнію відкриває великі можливості для додаткового легування. Новий сплав може бути використаний при виготовленні різних деталей методом лиття. Поряд з прекрасними механічними властивостями, сплав володіє дуже хорошою рідкотекучістю.


Ключові слова:

Алюміній, ливарні сплави, автомобілебудування.


Опис пропозиції

Розроблено -Al + Mg2Si) сплав потрійний системи a новий високоміцний евтектичний ( Al-Mg-Si та визначено технологічні параметри його плавки і режимів термічної обробки. Оптимізовано зміст основних (Al, Mg, Si) і легуючих (Cr, Ti, Mn та інших) елементів для реалізації різних механізмів зміцнення, що сприятиме досягненню високих експлуатаційних характеристик.
      На базі теоретичних і експериментальних робіт в області фазових рівноваг багатокомпонентних систем авторами проекту були розроблені та захищені патентами нові евтектичні сплави потрійної системи Al-Mg-Si для високотемпературного застосування. Метою цього проекту є розробка системи легування, визначення параметрів плавки і режимів термічної обробки нового високоміцного евтектичного -Al + Mg2Si) сплаву.a( В %): Al - (6-12) рамках проекту буде оптимізовано зміст основних (мас.  Mg - (2.8-6) Si і легуючих (Cr, Ti, Mn та інших 0.05-7.0) елементів для реалізації різних механізмів зміцнення, що сприятиме істотному підвищенню експлуатаційних характеристик. До справжнього моменту проведені попередні експерименти по вибору базового складу та визначенням рівня механічних властивостей.

Тип технології

Матеріал

Сфера застосування

В даний час сплави алюмінію широко використовуються в транспортному секторі. При цьому більше 70% обсягу виробництва припадає на ливарні сплави. Істотною перевагою пропонованого нового сплаву є поєднання високої міцності і відмінних ливарних властивостей, що робить його конкурентно здатним промисловим сплавам алюмінію.

Iнноваційні аспекти

Інноваційні аспекти та переваги
       Можна очікувати, що новий сплав залишиться в тому ж ціновому діапазоні, що і традиційні сплави Al-Si, які використовуються в машинобудуванні. Цей сплав є потенційним кандидатом для їх заміни, а також для заміни деталей із чавуну й сталі.
Відсутність у сплаві вільного кремнію відкриває великі можливості для додаткового легування. Новий сплав може бути використаний при виготовленні різних деталей методом лиття. Поряд з прекрасними механічними властивостями, сплав володіє дуже хорошою рідкотекучістю

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Українська сторона пропонує подальшу спільну розробку проекту. Можливі технічна кооперація і випробування для нових застосувань.

Регіони: Азія
Африка
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017