Сьогодні: 29 липня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Нові методики визначення механічних властивостей матеріалів методами індентування

Індентифікаційний номер: П12 Пропозиції
Опубліковано: 12 вересня 2012 Кінцева дата: 06 квітня 2023
Країна: Україна

Нові методики мікромеханічних випробувань матеріалів методом локального навантаження (МЛН) дозволяють визначати комплекс механічних властивостей крихких і малопластичних матеріалів (кераміка, аморфні металеві сплави, квазікристали, наноматеріали), тонких покриттів, фазових складових, що дає можливість будувати криві деформації, визначати характеристики міцності та пластичності в широкому температурному інтервалі, проводити термоактиваційний аналіз і визначати залишкові напруги в покриттях і масивних виробах.


Ключові слова:

Індентування, механічні властивості, міцність, пластичність


Опис пропозиції

Нові методики методом локального навантаження становлять особливий інтерес для малопластичних матеріалів, до яких відноситься більшість керамік, наноструктурних матеріалів, а також аморфні металеві сплави та квазікристалічні матеріали.
      Застосування цих методик дозволяє обходитися без складного процесу приготування з малопластичних матеріалів зразків для механічних випробувань, а також відкриває принципово нові можливості для визначення механічних властивостей малопластичних матеріалів.
    Запропонований метод дозволяє визначити межу текучості цих матеріалів або порівняти між собою пластичність двох матеріалів, які руйнуються при механічних випробуваннях на розтяг, стиск і вигин. Метод МЛН дозволяє вивчати рухливість дислокацій в кристалах і фазові перетворення в процесі деформації. Останнє особливо важливо для метастабільних аморфних і квазікристалічних матеріалів.Тільки із застосуванням МЛН можна вивчити механічні властивості тонких покриттів, а також проаналізувати механічні властивості різних зон в структурах з мінливими по перетину хімічним і фазовим складом і властивостями

Тип технології

Процес

Сфера застосування

Методи індентування для визначення механічних властивостей знаходять дуже широке застосування в різних областях техніки для характеристики механічного поведінки нових матеріалів, особливо нових матеріалів (кераміки, аморфні металеві сплави, квазікристалічні, наноструктуровані і різні композиційні матеріали), які руйнуються при стандартних методах механічних випробувань.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Статус прав інтелектуальної властності: Know-how

Умови співпраці:

Тип організації:

Автори зацікавлені в спільному виробництві приладів твердості і пристосувань до них.

Регіони: Азія
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017