Сьогодні: 13 червня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Концентратор сонячної енергії на основі дзеркал Френеля

Індентифікаційний номер: П39 Пропозиції
Опубліковано: 14 вересня 2012 Кінцева дата: 06 червня 2023
Країна: Україна

Пропонується Концентратор сонячної енергії на основі дзеркал Френеля, який має високі оптичні параметри, надійність і технологічність конструкції, невисокі вимоги до кваліфікації обслуговуючого персоналу, забезпечення максимально можливої екологічності енергогенеруючих систем.


Ключові слова:

Сонячна енергетика, альтернативна енергетика, концентратор сонячної енергії.


Опис пропозиції

Сонячна енергетика в даний час є одним з найважливіших альтернативних джерел енергії. Одним з основних шляхів зниження собівартості електроенергії, вироблюваної в результаті перетворення сонячної енергії, є використання концентрованого сонячного випромінювання. Для фотоелектричного методу перетворення переважні системи з невеликою концентрацією випромінювання. Розроблені концентратори мають: просту технологію виготовлення окремих вузлів, блоків і модулів та їх монтаж; надійність і великий термін експлуатації.
Концентратор сонячної енергії на основі дзеркал Френеля являє собою монолітну конструкцію, яка відповідає вимогам низької матеріалоємності і вартості, забезпечує механічну міцність і збереження його геометричних і оптичних параметрів на весь термін експлуатації. Забезпечується максимальний прийом сонячного випромінювання для заданої географічної широти місцевості, перекривається кут по висоті Сонця в 50о, чим забезпечується досить великий період активної роботи станції в будь-який час року.

Тип технології

Конструкція

Сфера застосування

Енергетика, в системах охорони навколишнього середовища, в технологічних процесах різних видів виробництв

Iнноваційні аспекти

Перевагами розробленого концентратора є високі оптичні параметри, надійність і технологічність конструкції, невисокі вимоги до кваліфікації обслуговуючого персоналу, забезпечення максимально можливої екологічності енергогенеруючих систем.
      Особливістю даної конструкції є проста технологія її виготовлення, яка не вимагає складного і дорогого оснащення і матеріалів. Концентратор при практичній експлуатації не вимагає трудомісткого обслуговування, тому використання його в складі сонячної електричної станції та як складової частини нагріваючого елемента може дати істотний економічний ефект.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Макетний зразок
Статус прав інтелектуальної властності: Know-how

Умови співпраці:

Тип організації:

Можливі ліцензійна угода, технічна кооперація, спільна подальша розробка, адаптація до вимог замовника.

Регіони: Азія
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017