Today: 27 July 2021 RU UA EN
About Contacts
Become a member of Ukrainian integrated system of technology transfer Publish technological profile
Technologies

High-strength wrought aluminum alloys, additionally doped Sc and other transition and rare-earth metals

Індентифікаційний номер: П11 Offers
Опубліковано: 12 September 2012 Кінцева дата: 06 April 2023
Країна: Україна

Розроблена технологія одержання високоміцних деформівних алюмінієвих сплавів, додатково легованих Sc і іншими перехідними та рідкісноземельними металами, які використовуються для виробництва виробів з високим рівнем комплексу механічних властивостей та корозійної стійкості.


Ключові слова:

Алюміній, високоміцні сплави, що деформуються, корозія, механічні властивості, втома.


Опис пропозиції

Технологія спрямована на оптимізацію складів сплавів, розроблених в Інституті проблем матеріалознавства Національної академії наук України (серії 7ххх і серії 5ххх), які є найбільш високоміцними алюмінієвими сплавами і можуть застосовуватися для ребер жорсткості в різних транспротних конструкціях та ін виробах, а також поєднують задовільну міцність , пластичність і зварюваність,
Розроблено оптимальні режими термомеханічної (ТМО) та термічної (ТО) обробки цих сплавів для виробництва виробів з високим рівнем комплексу механічних властивостей та корозійної стійкості у відповідності з експлуатаційними вимогами, що пред'являються до цих виробів.
      Технологія спрямована на оптимізацію системи легування і параметрів термічної і термомеханічної обробки для сплавів серії 5ххх і 7ххх з метою подальшого підвищення комплексу механічних властивостей та корозійної стійкості виробів з цих сплавів.
      Вибір мікролегування Sc спільно з іншими перехідними та рідкісноземельними металами і розробка для цих складів режимів ТМО і ТО визначається шляхом аналізу результатів структурних досліджень, механічних випробувань на розтяг і втому, випробувань на корозійну стійкість та ін
     За попередніми даними легування Sc дозволяє використовувати вторинний алюміній або алюміній марки А6-А85, при цьому механічні властивості виробів з цих сплавів не знижуються.

Тип технології

Biotechnology

Сфера застосування

- Різні види транспорту (автомобільна і авіапромисловість, суднобудування, залізничний транспорт), будівництво, спортивний інвентар. - Особливий інтерес запропоновані сплави представляють для космічного устаткування..

Iнноваційні аспекти

Розроблені сплави перевищують відомі промислові сплави по комплексу властивостей.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Автори проекту пропонують організувати промислове виробництво пропонованих високоміцних сплавів алюмінію з додатковим комплексним легуванням Sc і ПМ і готові забезпечити науковий супровід процесу виготовлення нових сплавів та напівфабрикатів з них.

Регіони: Азія
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ES Ukrtechinform 2017