Today: 27 July 2021 RU UA EN
About Contacts
Become a member of Ukrainian integrated system of technology transfer Publish technological profile
Technologies

Hardware-measurement of the spacecraft undock from the space platform stage

Індентифікаційний номер: П38 Offers
Опубліковано: 14 September 2012 Кінцева дата: 06 May 2023
Країна: Україна

Пропонується комплекс контролю параметрів відходу, включаючи і параметри обертання, космічного апарату від платформи космічної ступені (КС) неконтактним методом з використанням розробленого лазерного далекоміра і комп'ютерної програми розрахунку поточного становища космічного апарату (КА). Апаратно-програмний комплекс (АПК) значно розширює метрологічне забезпечення контролю дії рухомих систем на початкових / кінцевих ділянках траєкторії, що підвищує їх надійність і здатність до коректування.


Ключові слова:

стикування космічних апаратів, апаратно-програмний комплекс


Опис пропозиції

Пропонується комплекс контролю параметрів відходу, включаючи і параметри обертання, космічного апарату від платформи космічної ступені (КС) неконтактним методом з використанням розробленого лазерного далекоміра і комп'ютерної програми розрахунку поточного становища космічного апарату (КА).
Апаратно-програмний комплекс (АПК) значно розширює метрологічне забезпечення контролю дії рухомих систем на початкових / кінцевих ділянках траєкторії, що підвищує їх надійність і здатність до коректування.
Апаратна частина комплексу складається з трьохканальної лазерної далекомірної системи, яка накопичує інформацію про параметри руху об'єкту, що знаходиться на лінії візування. Програмне забезпечення, спільно з блоком зовнішнього інтерфейсу, дозволяє проводити запис цієї інформації з наступним розрахунком параметрів руху для будь поточної точки траєкторії. Розрахункова інформація відображається в чисельному і графічному вигляді, а також ілюструється поведінкою математичної моделі в різному масштабі часу. Основні програмні модулі і процедури створені в програмному середовищі Delphy і працюють з обладнанням в реальному часі. Вихідні сигнали з вимірників відстані надходять в блок інтерфейсу в аналоговому вигляді методом монтажу на поверхню, економію міді, паладію та інших матеріалів

Тип технології

Конструкція
Програмне забезпечення

Сфера застосування

науково-дослідні організації і підприємства авіакосмічної промисловості.

Технічні та економічні переваги

Перевагою розробленого АПК вляєтся вимірювання параметрів положення об'єктів в просторі і відтворення умов руху, що дозволяє імітувати процеси віддалення / зближення далекомірів і відбивної поверхні.
Система значно розширить метрологічне забезпечення контролю дії рухомих систем на початкових / кінцевих ділянках траєкторії, що збільшить їх надійність і здатність до коректування.

Iнноваційні аспекти

Розроблено нову методику підвищення точності і надійності вимірювань відстані неконтактним методом без втручання в процес відносного руху рухомого об'єкта та програмне забезпечення проведення динамічних вимірювань та розрахунку його просторового положення.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Макетний зразок
Статус прав інтелектуальної властності: Know-how

Умови співпраці:

Тип організації:

Автори зацікавлені в промисловому випробуванні та впровадженні даної технології. Розробники готові провести пілотні, дослідно-промислові та промислові випробування, а також промислове впровадження запропонованої технології. Є розрахунки вартості і часу проведення випробувань і впровадження технологій.

Регіони: Азія
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ES Ukrtechinform 2017