Сьогодні: 14 квітня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Технологія отримання порошків швидко закристалізованих алюмінієвих сплавів

Індентифікаційний номер: П16 Пропозиції
Опубліковано: 12 вересня 2012 Кінцева дата: 06 червня 2023
Країна: Україна

Пропонується технологія отримання різних алюмінієвих сплавів з високим рівнем механічних властивостей, на основі водорозпилених порошків шляхом консолідації їх методом гарячої екструзії. У напівфабрикатах з скомпактованих порошків методами порошкової металургії (ПМ) досягається міцність, близька до високоміцих сталей, але при цьому вони легше сталевих майже в три рази. Надшвидка кристалізація алюмінієвих сплавів відкриває можливості отримання матеріалів широкого застосування з комплексом властивостей, які неможливо отримати при використанні традиційної технології.


Ключові слова:

Водорозпорошені порошки, швидкість охолодження розплаву, легуючі елементи, тонкозернисті бездендритні структури, квазікристалічні фази


Опис пропозиції

Пропонується технологія отримання різних алюмінієвих сплавів з високим рівнем механічних властивостей, на основі водорозпилених порошків шляхом консолідації їх методом гарячої екструзії.
      Основні види розроблених сплавів з водорозпилених порошків наступні:
• високоміцні деформуються сплави з межею міцності до 800 МПа;
• високоміцні деформуються зварювані сплави з межею міцності до 700 МПа;
• високотемпературні сплави для роботи в умовах підвищених температур (до 400 0С);
• сплави з квазикристаллические фазами для високоміцних при підвищених температурах покриттів.

Тип технології

Матеріал
Процес

Сфера застосування

Конструкційні матеріали для повітряного і наземного видів транспорту, побутової техніки та спортивного інвентарю.

Iнноваційні аспекти

Інноваційні аспекти та переваги
Запропонована технологія отримання різних алюмінієвих сплавів на основі водорозпорошених порошків дає можливість підвищити швидкість охолодження розплаву на порядок величин - до 10Е6 К / с і вище, що дозволяє підвищити вміст легуючих елементів у сплавах. Була вирішена проблема вибухобезпеки процесу та запобігання окислення порошків алюмінієвих сплавів шляхом диспергування розплаву водою з властивостями слабкого електроліту, контролю її температури і водневого показника, гідравлічного класифікування порошків по крупності, сушіння порошків під вакуумом.
Водорозпилені порошки, завдяки високій швидкості охолодження розплаву мають тонкодисперсну структуру. Відмінними ознаками пропонованих порошків є неправильна форма частинок з відкритими порами і нерівномірна товщина окисної плівки на поверхні частинок. Така морфологія порошків сприяє хорошій їх прессуемого, що забезпечує одержання повністю ущільнених компактів шляхом гарячої екструзії без додаткових технологічних операцій, включаючи дорогий процес гарячого ізостатичного пресування. Це відрізняє WA порошки від погано пресованих газораспиленних порошків з частками округлої форми.
Завдяки нерівномірній товщині окисної плівки на поверхні частинок у поєднанні з неправильною формою частинок, плівка в процесі екструзії руйнується, утворюючи тонкодисперсні частинки, зміцнюючі сплав.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Автори готові на контрактній основі виготовити дослідні партії з адаптацією до вимог замовника.

Регіони: Азія
Африка
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017