Сьогодні: 21 вересня 2021 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Виробництво апарату для неінвазивної експрес-діагностики гелікобактеріозу шлунка "ГЕЛІКОТЕСТЕР", що призначений для виявлення наднормальної кількості бактерій Helicobacter pylori методом прямого уреазного тесту.

Індентифікаційний номер: Пропозиції
Опубліковано: 06 лютого 2018 Кінцева дата: 06 січня 2024
Країна: Україна

Діагностика гелікобактеріозу шлунка (НР+) базується на визначенні приросту в часі концентрації аміаку у зразках повітря, яке відбирається з ротової порожнини, у відповідь на вживання препарату сечовини. У залежності від величини цього приросту, який характеризує загальну уреазну активність Helicobacter pylori, діагностується рівень захворювання: «-» – відсутність НР+, «+» – низький ступінь, «++» – середній ступінь, «+++» – високий ступінь НР+. Застосування апарату не має протипоказань. Його можна використовувати в медичних закладах та у побутових умовах.


Ключові слова:

Медицина, охорона здоров’я


Опис пропозиції

Апарат «Гелікотестер» має низьку вартість та може бути використаний для профілактичних обстежень населення, у тому числі дітей старшого шкільного віку. Рання діагностика НР+ дозволить суттєво знизити ймовірність подальшого розвитку захворювань шлунку. Виробництво та впровадження апарату є актуальною задачею покращення здоров’я населення.

Тип технології

Матеріал

Сфера застосування

. Медицина/охорона здоров’я: 5.1. Діагностика: 1) Діагностичні послуги, 8) Діагностичні тести та устаткування.

Технічні та економічні переваги

Діагностика гелікобактеріозу шлунка у медичних закладах та у побутових умовах. Профілактичні обстеження населення, включаючи  дітей шкільного віку та спортсменів. Деякі харчові добавки для спортсменів є джерелом альдегідів, у тому числі і формальдегіду, за рахунок їх мікробного метаболізму в шлунку.

Дмитренко М.П., Шандренко С.Г., Кішко Т.О. Изучение возможности эндогенного синтеза формальдегида из креатина у людей в зависимости от их инфицированности Хеликобактером пилори //  Доповіді НАНУ. -2007. – т.9. – С.150-155

Дмитренко М.П., Шандренко С.Г., Кішко Т.О., Бурий О.М., Гомоляко І.В., Комісаренко С.В. Визначення гелікобактеріозу шлунку за вмістом аміаку та формальдегіду у повітрі з ротової порожнини/ Журн. АМН України.- 2008.-14, №4. –С.766-776

Iнноваційні аспекти

Апарат для діагностики НР+ складається з детекторної частини на основі датчика на аміак, системи обробки, керування та відображання інформації, вбудованої повітряної помпи для забору повітря.

Де була представлена технологія

Україна

Практичний досвід застосування

. Медицина/охорона здоров’я: 5.1. Діагностика: 1) Діагностичні послуги, 8) Діагностичні тести та устаткування.

Поточна стадія: Впроваджено
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Ліцензійна угода

Регіони: Азія
Країни СНД
Східна Європа
Підтримка, що надається при передачі технічного проєкту:

Розробка і виготовлення на замовлення


Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017