Today: 29 July 2021 RU UA EN
About Contacts

Новая технология позволяет резко снизить стоимость топливных элементов во всем мире.

02 October 2014, 16:31

Ученые из Западного университета ( Western University ) нашли способ резко снизить цену топливных элементов . Благодаря этому топливные элементы , которые являются очень перспективным источником энергии , могут найти путь в массовое производство. Суть новой методики заключается в « разбивке » платинового катализатора на наночастицы и даже отдельные атомы , способные ускорять химические реакции.

Платина, яка коштує дуже дорого і використовується в якості каталізатора, часто витрачається даремно, оскільки тільки поверхневі атоми працюють, а нижні шари металу не мають контакту із зовнішнім середовищем і через це «байдикують». Виходить, що для виготовлення паливної комірки потрібно купити платину і заплатити за 100% дорогого матеріалу, а реально працювати будуть лише 10-20%. В основному саме цим пояснюється дорожнеча паливних елементів, які могли б замінити допотопні бензинові мотори в наших автомобілях.

Нова технологія вирішує проблему перевитрати платини. Новий метод осадження атомних шарів (ALD) дозволяє наносити саме стільки каталізатора скільки потрібно – хоч один атом для використання в нанопристроях. Це різко знижує ціну паливної комірки без втрати її продуктивності, яка, загалом,  вже і так досить висока для комерційного використання.

Розробити нову технологію осадження атомних шарів вдалося за допомогою синхротронного випромінювання установки CLS і електронного мікроскопа з надвисоким дозволом. Завдяки цьому вчені змогли відстежити хімічні властивості платини і знайти оптимальний спосіб «розбирати» платину на найдрібніші з можливих частин, здатних підтримувати каталітичну реакцію.

Новою технологією вже зацікавилася компанія Ballard Power Systems – один з найбільших виробників паливних елементів. Не виключено, що їх інвестиції дозволять створити перший дешевий зразок паливної комірки, який стане новою сторінкою в історії енергетики.

 

Copyright (c) ES Ukrtechinform 2017