Сьогодні: 25 квітня 2024 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Утилізація осаду стічних вод і твердих відходів птахівництва.

Індентифікаційний номер: Пропозиції
Опубліковано: 11 жовтня 2012 Кінцева дата: 11 жовтня 2023
Країна: Україна

Пропонується технологія утилізації осаду стічних вод і твердих відходів птахівництва. Технологія включає обробку реагентами стічної води з видаленням і утилізацією осаду і посліду з підстилкою у вигляді органічного, або органо-мінерального гранульованого добрива


Ключові слова:

Послуги, аграрні, екологія, безпека, виробництво, продукція, фундаментальні, прикладні, дослідження.


Опис пропозиції

Пропонується технологія утилізації осаду стічних вод і твердих відходів птахівництва.

Впровадження ефективної технології екологічно безпечного ведення птахівництва (на прикладі бройлерного виробництва) з отриманням із твердих відходів (послід з підстилкою) і осаду стічних вод гранульованого органічного добрива із співвідношенням поживних речовин NPK (%) = 4,14:2,61:1,43.

Проблема надійного захисту навколишнього природного середовища від забруднення пташиним послідом, стічними водами і нехарчовими відходами переробки птахів є актуальною темою практично для всіх птахівничих господарств.

Виробництво продукції птахівництва (м'яса, яєць та ін.) супроводжується утворенням великої кількості відходів - посліду з підстилкою (торф, тирса тощо) та стічних вод. Так, сумарна кількість твердих відходів птахівництва України становить у середньому 5,7 млн. т/рік (2009-2011 рр.).

Найбільше твердих відходів (тис. т.) у Київській - 986, Черкаській - 871, Дніпропетровській 805, Донецькій - 511, АР Крим - 779, всього в цих областях їх накопичується 3,9 млн. т/рік. Розподіл твердих відходів по Зонах України становить (у тис. т/рік): Полісся - 672,8, Лісостеп - 2281, Степ - 1600, Сухий степ - 260, АР Крим -778,6.

Тверді відходи підприємств птахівництва містять велику кількість ектопаразитів, патогенні мікроорганізми і становлять загрозу тваринам, людям як джерело інфекційних та інвазійних хвороб.

Органічні добрива, виготовлені з відходів бройлерного виробництва і осаду стічних вод, випробувано у відкритому ґрунті на посівах ярої пшениці та кукурудзи на зелену масу. При дозі добрив з відходів птахівництва до 7 т/га за три роки випробувань у Кагарлицькому районі Київської області було отримано прибавку урожаю від 17 до 35 %, вони екологічно безпечні та не завдають шкоди навколишньому природному середовищу.

Тип технології

Процес

Сфера застосування

Аграрна наука і її практичне застосування, екологія і екологічна безпека, користування природою.

Технічні та економічні переваги

Проводиться оцінка екологічної безпеки впровадження технологій та економічної доцільності їх впровадження.

 

Iнноваційні аспекти

Надається комплекс послуг для впровадження аграрних технологій з мінімальними витратами та шкодою для оточуючого середовища, максимальним економічним ефектом від впровадження технологій.

 

Де була представлена технологія

В аграрних підприємствах України.

 

Практичний досвід застосування

Аграрні підприємства України.

Поточна стадія: Впроваджено
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Підприємство пропонує для впровадження та шукає покупця технологій, стратегічного партнера або інвестора для їх комерціалізації і впровадження, координатора проектів для участі в РП7, РП8. Пропонуються варіанти співпраці, що наблизять технології до впровадження: інвестиції; стратегічне партнерство; участь в міжнародних проектах, що підвищать статус розробки тощо.

Регіони: Азія
Африка
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа
Тип співпраці:

Підприємство є членом організації COST зі співробітництва у сфері науки та техніки і входить до відділення COST 859 (Агрономія та біотехнологія) та підтримує тісні зв'язки з науковими установами Російської Федерації, Білорусі, Литви, Польщі, Угорщини, Німеччини та ін. Власний авторський супровід робіт з трансферу технологій.


Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017