Сьогодні: 19 квітня 2024 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Технологія знезараження природних і стічних вод.

Індентифікаційний номер: П33 Пропозиції
Опубліковано: 13 вересня 2018 Кінцева дата: 10 січня 2023
Країна: Україна

Запропонована технологія дозволяє екологічно чисте безреагентне знезаражування води, що містить хвороботворні мікроорганізми при низьких питомих енерговитратах. Технологія заснована на роботі пристрою для знезараження води, яке легко транспортується та монтується. Використовується на остаточній стадії підготовки води (на етапі знезараження). Конструкція дозволяє змінювати і регулювати технологічні режими роботи. Підходить для всіх існуючих технологій водоочищення: питної води, стічних вод, технічної води плавальних басейнів.


Ключові слова:

Знезараження, гідродинамічна кавітація, безреагентний метод


Опис пропозиції

Запропонована технологія дозволяє при низьких питомих енерговитратах екологічно чисте безреагентне знезаражування води, що містить хвороботворні мікроорганізми або істотно зменшує кількість застосовуваних реагентів. Метод заснований на комплексному фізико-хімічному впливі на систему.
      Технологія заснована на роботі пристрою для знезараження води, яке являє собою циркуляційний контур з кавітаційних модулем. Пропоноване пристрій легко транспортується та монтується. Використовується на остаточній стадії підготовки води (на етапі знезараження). Конструкція дозволяє змінювати і регулювати технологічні режими роботи. Підходить для всіх існуючих технологій водоочищення: питної води, стічних вод, технічної води плавальних басейнів

Тип технології

Процес

Сфера застосування

Підприємства (харчові, хімічні, фармацевтичні), споруди для підготовки води в школах, басейнах, санаторіях, котеджах, готелях.

Iнноваційні аспекти

 Інноваційні аспекти та переваги:

    Знезараження води у гідродинамічному кавітаційному пристрої - це екологічний метод, оскільки не передбачає використання хімічних реагентів (які в свою чергу негативно виляють на процеси самоочищення водойм).
• Для скорочення тривалості та енергоємності обробки можна одночасно вводити хімічні реагенти (хлор, пероксид водню або іони срібла). Це дозволяє скоротити кількість хімічних реагентів на 50-70%, і при цьому поліпшити якісні показники води (запах, загальну твердість, мікробіологічні показники).
• У порівнянні з ультрафіолетовим опроміненням гідродинамічна кавітація має ряд переваг:
- Відсутні жорсткі вимоги до показників прозорості води (що особливо важливо для технології очищення стічних вод);
- Обробці піддається весь обсяг рідини (у разі УФ-опромінення шари води найбільш віддалені від лампи менше піддаються опроміненню і можуть стати джерелами повторного розвитку мікроорганізмів);
- При правильній експлуатації кавітаційний модуль не вимагає частого технічного обслуговування (у свою чергу, поверхня УФ-ламп необхідно часто очищати від нальоту і при закінченні рядок служби міняти);
- При комплексному методі обробки (кавітація + хімічні реагенти) забезпечується найкращий контакт реагентів з мікроорганізмами, що підтверджується високим коефіцієнтом синергізму (Т / Е = 246).
Застосування кавитационной технології для знезараження води дозволяє забезпечити знищення Escherichia coli, Streptococcus faecalis, Staphylococcus aureus.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Макетний зразок
Статус прав інтелектуальної властності:

Умови співпраці:

Тип організації:

Автори зацікавлені в технічній кооперації і спільних подальших розробках.

Регіони: Азія
Африка
Країни СНД
Південна Америка
Північна Америка
Східна Європа
Центральна Європа

Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017