Сьогодні: 24 квітня 2024 RU UA EN
Про мережу Контакти
Стати учасником Української інтегрованої системи трансферу технологій Як розмістити запит/пропозицію
Технології

Нові біосумісні гетерополімерні міцелярні системи транспортування і доставки токсичних і/або погано розчинних лікарських субстанцій в живих організмах

Індентифікаційний номер: Пропозиції
Опубліковано: 12 вересня 2012 Кінцева дата: 06 лютого 2023
Країна: Україна

Організація, що спеціалізується, зокрема, в області розробки сучасних нанотехнологій для використання в медицині, біології та фармакології пропонує для впровадження нові біосумісні, гетерополімерні, міцелярні, системи, лікарських, субстанцій, організмах. Організація шукає стратегічного партнера та/або інвестора для подальшого розвитку цих систем, тестування біологічної/протипухлинноїактивності інкапсульованих в них лікарських субстанцій, міжнародного патентування та впровадження.


Ключові слова:

біосумісні, гетерополімерні, міцелярні, системи, лікарських, субстанцій, організмах


Опис пропозиції

Відомо, що лише третина лікарських препаратів, які розробляються у світі, доходить до використання в конкретних фармакологічних формах завдяки їх високій токсичності і/або поганій розчинності у воді. Тому сьогодні в провідних лабораторіях світу за участю хіміків, біологів, медиків та фармакологів активно розробляють різноманітні носії лікарських субстанцій, що здатні забезпечити пасивну (неспецифічну) та активну (адресну або внутріклітинну) доставку лікарського препарату в організмі. Використання носіїв дозволяє інкапсулювати лікарську субстанцію, захистити організм від її побічної отруйної дії, зменшити небажаний імунний відгук організму, перевести в "розчинну" форму погано розчинні речовини, знизити необхідні терапевтичні дози препаратів.

Сьогодні відомо численне коло носіїв лікарських субстанцій, таких як ліпосоми та ніосоми, полімерні міцели та везикули, нано- та мікрочастинки полімерів і неорганічних матеріалів, нано- та мікрокапсули. Серед них одне з провідних місць займають міцели та везикули гетерополімерів (міцелярні наноконтейнери), які мають суттєві переваги у порівнянні з іншими. Зокрема, такі міцели можна отримати просто і у великій кількості, їх морфологією, розміром і стабільністю у розчині можна легко керувати, змінюючи хімічну природу, відносну довжину і розподіл гідрофобних та гідрофільних блоків. Завдяки гранично низькій критичній концентрації міцелоутворення (ККМ) і розвинутій гідрофільній "короні" міцели гетерополімерів показують високу стійкість в середовищі організму і низьке пізнання ретикулоендотеліальною системою печінки та селезінки, що сприяє їх тривалій циркуляції у кровоносному руслі. Нарешті, на поверхні міцел можна легко утворити специфічні ліганди ("вектори"), такі як білки, антитіла, фрагменти полісахаридів, щоб реалізувати адресну доставку лікарських субстанцій в певні тканини і клітини живих організмів.

Найбільш поширеними шляхами формування міцел є: 1) самозбірка макромолекул амфіфільних блок- та прищеплених кополімерів у селективних розчинниках і 2) самозбірка інтермолекулярних полікомплексів (ІнтерПК), що утворюються за участю кополімерів блочного типу.

Ми пропонуємо ряд принципово нових біосумісних міцелярних наноконтейнерів, які мають більш просту будову, підвищену зв'язувальну здатність до лікарських субстанцій як гідрофільної, так і гідрофобної природи, а також, на відміну від міцел ІнтерПК, не руйнуються під впливом сильних конкурентних взаємодій, що мають місце в живому організмі. Будовою, розміром і зв'язувальною здатністю цих міцелярних наноконтейнерів можна легко керувати в процесі їх синтезу, який не потребує великих енерговитрат і може бути налагоджений на будь-якому хімічному/фармацевтичному підприємстві.

Випробування окремих міцелярних наноконтейнерів в процесах доставки протиракового препарату доксорубіцину in vitro на культурах ракових клітин показало можливість зниження активної терапевтичної дози препарату, інкапсульованого в наноконтейнерах, в середньому у 5 разів.

Пропонується співпраця, що наблизить розробку до впровадження: інвестиції; стратегічне партнерство; участь в міжнародних проектах, що підвищать статус розробки; тощо...

Тип технології

Конструкція
Процес

Сфера застосування

В області розробки сучасних нанотехнологій для використання в медицині, біології та фармакології. Впровадження нових біосумісних гетерополімерних міцелярних систем транспортування і доставки токсичних і/або погано розчинних лікарських субстанцій в живих організмах.

Технічні та економічні переваги

Використання носіїв дозволяє інкапсулювати лікарську субстанцію, захистити організм від її побічної отруйної дії, зменшити небажаний імунний відгук організму, перевести в "розчинну" форму погано розчинні речовини, знизити необхідні терапевтичні дози препаратів.

На поверхні міцел можна легко утворити специфічні ліганди ("вектори"), такі як білки, антитіла, фрагменти полісахаридів, щоб реалізувати адресну доставку лікарських субстанцій в певні тканини і клітини живих організмів.

Iнноваційні аспекти

Пропонується ряд принципово нових біосумісних міцелярних наноконтейнерів, які мають більш просту будову, підвищену зв'язувальну здатність до лікарських субстанцій як гідрофільної, так і гідрофобної природи, а також, на відміну від міцел ІнтерПК, не руйнуються під впливом сильних конкурентних взаємодій, що мають місце в живому організмі. Будовою, розміром і зв'язувальною здатністю цих міцелярних наноконтейнерів можна легко керувати в процесі їх синтезу, який не потребує великих енерговитрат і може бути налагоджений на будь-якому хімічному/фармацевтичному підприємстві.

Де була представлена технологія

В лабораторних умовах.

Практичний досвід застосування

Випробування окремих міцелярних наноконтейнерів в процесах доставки протиракового препарату доксорубіцину in vitro на культурах ракових клітин показало можливість зниження активної терапевтичної дози препарату, інкапсульованого в наноконтейнерах, в середньому у 5 разів.

Поточна стадія: Є результати експериментальних досліджень
Статус прав інтелектуальної властності: Know-how

Умови співпраці:

Тип організації:

Стратегічне партнерство, міжнародне патентування та впровадження та/або інвестиції для подальшого розвитку систем транспортування і доставки токсичних і/або погано розчинних лікарських субстанцій в живих організмах, тестування біологічної/протипухлинної активності інкапсульованих в них лікарських субстанцій.

Регіони: Центральна Європа
Підтримка, що надається при передачі технічного проєкту:

Авторський супровід.


Copyright (c) ДП "Укртехінформ" 2017